Presă
01.10.2003

Emanuel Ilina favorit la titlul național!

Ieri la Onești a opta etapă a Campionatului Național de Raliuri s-a încheiat cu victoria neașteptată a pilotului Rally Team OMV, la care UTI GRUP este partener ,George Morar la comenzile unui Mitsubishi Lancer Evo 6.

În poziția secundă a terminat coechipierul lui George, Emanuel Ilina, care grație acestui rezultat și a abandonului lui Mihai Leu (PS 11 – probleme tehnice) s-a detașat în clasamentul general la 8 puncte distanță de poziția secundă luând o serioasă opțiune pentru titlul național absolut. În plus Ilina și-a trecut în cont, cu 2 etape înaintea finalului de sezon, titlul de campion la grupa N, grupa automobilelor de producție.

În competiția pe echipe Rally Team OMV a obținut un nou succes care i-a apropiat titlul de campioană.